Wydarzenia Wydarzenia

Ekologia z nagrodami

Serdecznie zapraszamy małych i dużych odkrywców na Piknik Naukowy „Woda – Dar Natury", który odbędzie się w dniu 13 września 2015 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży (ul. St. Staszica 12, przy pływalni Delfin), w godzinach od 11.00 do 16.00.

 Organizatorami wspólnego przedsięwzięcia edukacyjnego poświęconego znaczeniu wody w środowisku życia człowieka oraz retencyjnej funkcji lasu są: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Spółka Altvater, Urząd Miasta Chodzież, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Falck Medycyna, przedsiębiorstwa rybackie „Karp" i „Ryba" z Oleśnicy oraz Nadleśnictwo Podanin. 

Najlepsza nauka, to nauka przez zabawę! Zobacz, dotknij, zrób… Na stoiskach edukacyjnych poszczególnych podmiotów czekają na Ciebie liczne ekspozycje, pokazy i doświadczenia m.in.: doświadczenia związane z oczyszczaniem wody, retencyjną rolą lasu, pokazy sprzętu gaśniczego i ratownictwa chemicznego, prezentacje żywych ryb, urządzeń do segregacji śmieci i recyklingu, możliwość zwiedzenia Mobilnego Punktu Edukacji Przyrodniczej „Las w szkatułce" oraz poznanie systemu ochrony lasu przed pożarami.

Piknik skierowany jest do całych rodzin. Zabierz swoje dzieci, rówieśników, rodziców, dziadków – odkrywanie przyrody i otaczającego nas świata jest ciekawe
w każdym wieku.

Twoja aktywność na stoiskach edukacyjnych i chęć poznawania nagradzana będzie drobnymi upominkami, a wśród tych, którzy zbiorą komplet pieczątek potwierdzających wykonanie różnych zadań, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe (tablety) oraz nagrody specjalne.

Plan pikniku:

11.00 – rozpoczynamy naukę poprzez zabawę

11.15 – 12.00 – występ dzieci sekcji wokalnej z Chodzieskiego Domu Kultury

12.30 – pokazy Państwowej Straży Pożarnej

13.30 – pierwsze losowanie nagród rzeczowych i specjalnych oraz rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Chodzieży na hasło ekologiczne

14.00 – 15.00 pokazy filmów edukacyjnych

15.30 – drugie losowanie nagród rzeczowych i specjalnych

16.00 – zakończenie pikniku – a zdobyta wiedza i doświadczenie pozostaje w głowach uczestników J

Uwaga: Będzie duuużo wody! 

 

Materiały do pobrania