Wydarzenia Wydarzenia

Zajęcia z nauczycielami SP nr 3 w Chodzieży - Projekt edukacyjny „Jesteśmy przyjaciółmi lasu i jego mieszkańców”

Ostatnim etapem, a zarazem podsumowaniem wspólnego przedsięwzięcia – projektu edukacyjnego pt.: „Jesteśmy przyjaciółmi lasu i jego mieszkańców” realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chodzieży oraz Nadleśnictwo Podanin były zajęcia terenowe dla nauczycieli, które odbyły się pod koniec czerwca w siedzibie nadleśnictwa.

Zajęcia te miały stać się inspiracją dla nauczycieli różnych przedmiotów, do tego aby w swojej codziennej pracy w szkole wykorzystywali las jako jedyne w swoim rodzaju laboratorium.
W czasie tej nietypowej lekcji to nauczyciele stali się „dziećmi" i w aktywny sposób zgłębiali wiedzę przyrodniczo – leśną, poznawali pracę leśników oraz historię 90 lat funkcjonowania PGL Lasy Państwowe. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego, wykorzystywanego do ochrony lasu przed pożarami oraz pyszną kiełbaską z ogniska.

Mamy nadzieję, że podczas zajęć „zrodziło" się wiele pomysłów do aktywnego prowadzenia lekcji o lesie i w lesie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.